عطاری

چگونه بفهمیم موبایل اصل است یا تقلبی
نویسنده : اسماعیل - ساعت ٢:۱٢ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٠ آبان ۱۳٩۳
 

برای تشخیص موبایل های اصلی چند راه وجود دارد  که مانند دادن کد


 
#۰۶#* می باشد که شماره سریال موبایل شما (IMEI) را مشخص می کند و شما می توانید آن را با شماره  سریال روی کارتن و باطری موبایل همخوانی داشته باشد و در غیر این صورت موبایل شما قاچاق می باشد و چنج شده است. اما در این ترفند قصد داریم روشی را به شمامعرفی نماییم که برای اولین بار از طریق وبسایت میهن دانلود بر روی اینترنت منتشر شد . شما میتوانید به آسانی و از طریق اینترنت به اصل یا غیر اصل بودن موبایل خود پی ببرید ، بدون نیاز به پیدا کردن کد فوق بر روی کارتن یا باطری موبایل یا سایر راهها!

بدین منظور:


اول  بر روی موبایل خود (با هر مدلی) باید کد #۰۶#* را وارد کنید . کد IMEI موبایل خود را می بینید.
اول به وبسایت اینترنتیhttps://www.numberingplans.com/?page…sis&sub=imeinr وارد شوید.
بعد  کد IMEI خود را که یک کد ۱۵ رقمی می باشد را در صفحه مربوط به طور دقیق و بدون خطا وارد کنید و روی دکمه analyse کلیک نمایید .
حالا سایت مشخصاتی به شما میدهد که باید به صورت کامل با مشخصات موبایل شما همخوانی داشته باشد . از نظر مدل ، کارخانه ، کشور سازنده و…
به عنوان مثال اگر موبایل شما مدل نوکیا ۳۲۳۰ باشد ، باید بعد از وارد کردن سریال (IMEI) موبایل ، مشخصات همان موبایل نوکیا ۳۲۳۰ خود را دریافت نمایید ، این موضوع بدین معنی است که موبایل شما اصلی است و هیچ گونه مشکلی ندارد. اما اگر مشخصات داده شده مربوط به موبایل شما نباشد موبایل شما قاچاق یا چنج یا… است  .
به عنوان مثال اگر کد یک گوشی K750i را چک نمایید و این سایت مشخصات یک گوشی W750 را به شما نشان بدهد ، موبایل شما غیراصل یا چنج می باشد !