عطاری

 
نویسنده : اسماعیل - ساعت ۱:٢۳ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٤ آبان ۱۳٩۳
 

فانوسه نه حاجت او زمان کی گونوز اولسا
انسان اوزی بیر کعبه دی اعمالی دوز اولسا

هر قلبی کی پاک اولسا اوزی قبله نمادی
بیر نیمه سی مروه او بیری نیمه صفادی

هرقلبدی کی آیینه کیمین اولماسا لکه
گر یاخجی گزیب آخداراسان اوردادی مکه


 
 
6 کاری که موقع جوش زدن نباید انجام دهید
نویسنده : اسماعیل - ساعت ۱۱:۱٥ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٤ آبان ۱۳٩۳
 

اگرچه در نظر مبتلایان به آکنه، این جوش ها چیزی جز غم و غصه و رنج نیستند، اما راهکارهایی وجود دارد که بتوانیم با این اگرچه در نظر مبتلایان به آکنه، این جوش ها چیزی جز غم و غصه و رنج نیستند، اما راهکارهایی وجود دارد که بتوانیم با این جوش های مزاحم کنار بیاییم، مثلا بگوییم جوش های محترم، از این پس من این کارها را می کنم و این کارها را نمی کنم و در عوض، شما هرچه سریع تر زحمت را کم کنید.


 
 
میاندوآب
نویسنده : اسماعیل - ساعت ۸:٥٩ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳٩۳
 

این شهر چون میان رودهای زرینه رود و سیمینه رود واقع شده است، میاندوآب نامیده می شود و همواره مورد توجه بوده است. در این منطقه اقدام مختلفی مانند مادها، اوراتورها، کردها، سلجوقیان، ترکها و مغولها زندگی و حکومت کرده اند.

قلعه هلاکوخان : قلعه هلاکوخان یا قلعه حسین آباد تقریباً در فاصله 15 کیلومتری شهرستان میاندوآب واقع شده است .

موزه میاندوآب : در سال 1347 ش تأسیس شده است و آثار برنزی و مفرغی مربوط به دوره پیش از تاریخ و آثار سفال و مفرغ دوره اسلامی انواع سکه و آثار مردم شناسی در آن به نمایش در آمده است .

پل میرزا رسول : بر روی رودخانه سیمینه رود در سه کیلومتری جاده میاندوآب به مهاباد در اوایل دوره قاجار ساخته شده است .


 
 
چگونه بفهمیم موبایل اصل است یا تقلبی
نویسنده : اسماعیل - ساعت ٢:۱٢ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٠ آبان ۱۳٩۳
 

برای تشخیص موبایل های اصلی چند راه وجود دارد  که مانند دادن کد


 
 
حقایقی درباره عفونت قارچی زنانه
نویسنده : اسماعیل - ساعت ٩:۱٥ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٠ آبان ۱۳٩۳
 

عفونت های قارچی واژینال که به آنها candidiasis یا کاندیدیاز هم گفته می شود، عفونت های شایعی در خانم ها هستند. این عفونت ها توسط قارچی به نام کاندیدا ایجاد می شوند و عوارض آزاردهنده ای مانند خارش شدید، ورم و التهاب و سوزش را ایجاد خواهند کرد.
بر اساس آمارهای منتشر شده از هر چهار خانم، سه نفر در طول عمرشان حتی برای یکبار هم که شده عفونت قارچی واژن را تجربه می کنند. البته زمانی که شما به یک نوع عفونت قارچی مبتلا می شوید، استعداد بیشتری برای ابتلا به نوع دیگر آن را خواهید داشت.
عفونت های قارچی واژینال می توانند از طریق رابطه جنسی منتقل شوند، اما در طبقه بندی بیماری ها به عنوان یک بیماری منتقله جنسی در نظر گرفته نمی شوند. درمان این نوع عفونت ها معمولا ساده و امکان پذیر است، اما بر اساس نوع عفونت و شدت آن متفاوت خواهد بود.